چیزکیک شکلات سفید با آلبالو

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
نفرات 0 نفر
آماده سازی 20 دقیقه
پخت 60 دقیقه

موارد لازم

بیسکویت سبوس‌دار 250 گرم
کره (ذوب‌شده) 25 گرم
پنیر خامه‌ای 500 گرم
شکر (نرم و دانه‌ریز) 100 گرم
وانیل شکری 1/4 قاشق چایخوری
تخم‌مرغ 3 عدد
شکلات سفید (ذوب‌شده) 180 گرم
نشاسته ذرت 2 قاشق سوپخوری
ماست خامه‌ای 300 گرم

روش تهیه

1

بیسكويت‌ها را در کیسه‌ پلاستیکی بریزید، سپس با وردنه آن‌ها را کاملاً پودر کنید. کره را بیافزایید و با نوک انگشت مخلوط کنید تا کره کاملاً به خورد بیسکویت‌ برود.

2

کف قالب کمربندي 19 سانتي‌متري را با مقداري روغن مايع چرب کنيد. مخلوط بیسکویت را كف قالب موردنظر بریزید و سطح آن را با کف دست فشار دهيد تا پرس شود و فضای خالی بین آنها گرفته شود، سپس قالب را به‌مدت حداقل یک ساعت در يخچال قرار دهيد تا مخلوط بیسکویت خودش را بگيرد.

3

در این فاصله، پنير خامه‌اي، شکر و وانيل را در ظرفي بریزید و با همزن برقي دور متوسط هم بزنيد تا مخلوط نرم و يکدستی به‌دست آید، سپس تخم‌مرغ‌ها را يکي‌يکي بیافزایید و بین هر بار افزودن هم بزنید تا کاملاً با یکدیگر مخلوط شوند.

4

شکلات سفيد، نشاسته ذرت و ماست خامه‌اي را به مخلوط بالا بيافزاييد و به هم زدن ادامه دهيد تا مخلوط يکدست شود.

5

فر را از 15 دقیقه قبل، روی حرارت 160 درجه سانتی‌گراد تنظیم و گرم کنید.

6

مخلوط پنیر را در قالب روي بيسکويت بريزيد و سطح آن را با کاردک صاف کنید. اطراف قالب را از بیرون با فویل آلومینیومی بپوشانید. سینی فر لبه‌داری را با آب جوش پر کنید، سپس قالب‌ را داخل سینی قرار دهید (مقدار آب جوش باید به اندازه‌ای باشد که تا 2/3  ارتفاع قالب‌ را بپوشاند).

7

قالب را به‌مدت 50 تا 60 دقيقه در طبقه وسط فری که از 15 دقیقه قبل، گرم کرده‌اید، قرار دهيد تا چیزکیک بپزد.

8

پس از این مدت، فر را خاموش کرده و سینی فر حاوی آب جوش را از آن خارج کنید (اما قالب چیزکیک در فر بماند). در فر را به‌مدت 40 دقیقه نیمه‌باز بگذارید تا چیزکیک خنک شود (در حدی باز باشد که فقط هوا جریان داشته باشد، می توانید یک دستکش آشپزی در گوشه در فر قرار دهید).

9

پس از اینکه چیزکیک خنک شد، قالب را از فر خارج کنید، روی آن را با سلفون شُل بپوشانید و آن را به‌مدت یک شب در یخچال قرار دهید تا خنک شوند.

10

قبل از سرو، سس آلبالو را آماده کنید. قالب کمربندی را روی سطحی بلند مانند لیوان بزرگ قرار دهید تا بتوانید دیواره‌های قالب را به سمت پایین بکشید و چیزکیک را به‌راحتی از آن جدا کنید. سس آلبالو را روی چیزکیک بريزيد و سرو کنيد.

11

روش تهیه سس آلبالو

يک قاشق سوپ‌خوري نشاسته ذرت، 100 ميلي‌ليتر آب سرد، 350 گرم آلبالو (بدون‌هسته)، 100 گرم شکر (نرم و دانه‌ريز) و يک تکه چوب دارچين را در قابلمه‌اي، روی حرارت ملایم، بريزيد و مرتب هم بزنيد تا سس غليظي به‌دست آيد، در زمان سرو، چوب دارچین را خارج کنید.

امتیاز و دیدگاه کاربران

0 امتیاز دهید
پرطرفدارترین دستورات غذایی